Denzitometrické vyšetření

Vyšetření stupně odvápnění kostí

Máme nový denzitometrický přístroj Lunar Prodigy GE
změří stupeň odvápnění kostí a ukáže rozložení tukové tkáně v těle

Přístroj pracuje s technologií narow fan beam a umožňuje vysoce přesné a správné měření kostní hustoty s maximální reprodukovatelností měřených hodnot, při minimální radiační dávce. Denní kalibrace zajišťuje maximální přesnost naměřených hodnot. Díky přesnosti měření a reprodukovatelnosti naměřených hodnot umožňuje posouzení skutečných změn v hustotě kostní hmoty a tím určení správné diagnózy a nasazení odpovídající terapie.

Jsme rádi, že Vám můžeme toto nabídnout jako preventivní denzitometrické vyšetření. Osteoporóza je systémové onemocnění, charakterizované úbytkem kostní hmoty a poruchami mikroarchitektury kostní tkáně. Důsledkem je zvýšená náchylnost kostí ke zlomeninám. Rentgenová osteodenzitometrie zjišťuje množství kostního minerálu. Vyšetření trvá asi 5 minut, je přesné, bezpečné a pro pacienta bez jakýchkoliv nepříjemných pocitů. Standardně se vyšetřuje bederní pateř a kyčle. Pro klientky našeho zařízení z denzitometrického měření můžeme zdarma poskytnout i informaci o rozložení tukové tkáně v problematických partiích tj. hyždích a na břiše, pokud si to bude žena přát.

Preventivní denzitometrické vyšetření v současné době nehradí žádná zdravotní pojišťovna.

Nemoci pohybového ústrojí

Osteopenie- počátek osteoporózy

Většina lidí o ní neví. Pokud se osteopenie odhalí včas, je vysoká pravděpodobnost účinné léčby a tím se oddálí nebo zamezí vznik osteoporózy.

Osteoporóza

Jedná se o systémové onemocnění, které je charakterizované úbytkem kostní hmoty a poruchami mikroarchitektury kostní tkáně. Důsledkem je zvýšená náchylnost kostí ke zlomeninám.

Artróza

Tato nemoc se projevuje zpočátku nahodilými bolestmi zejména v kyčelním kloubu a koleni. Neodhalená artróza může vést k invaliditě.

Osteoartróza

Bolestivost kloubu se projeví v okamžiku, kdy se zhorší tlumící a kluzné vlastnosti chrupavky. Postižený člověk nejprve reaguje na občasnou bolestivost po vyšší zátěži, na chlad případně změnu počasí. V dalším stadiu se objevují bolesti při pohybu a nakonec i v klidu.

     

Objednejte se on-line

Nebojte se a kdykoliv se za námi stavte nebo zavolejte.


Tel.: 533 306 275

Mob.: 725 811 525

Objednávkový formulář

Novinky

5. prosince 2017

Vánoční informace

více
26. září 2016

Ženy 40- 44 let

více
31. srpna 2015

Klubíčka vlny

více
5. května 2014

Pojištěnci ZP 211

více
6. února 2014

Ruce na prsa

je kampaň, kterou organizuje „Obecně prospěšná společnost Dialog Jessenius“ ...

více
16. prosince 2013

Ordinační hodiny o svátcích

Od 19.12. 2013 do 3.1.2014 probíhat rekonstrukce čekány ....

více